• Wypożyczalnia samochodów Gdańsk

Dla osób chcących zwiedzić Gdańsk i okolice lub załatwić sprawy zawodowe, najlepszym sposobem, zapewniającym komfort i oszczędność czasu jest wypożyczenie samochodu. Podróżowanie po mieście autem jest zdecydowanie przyjemniejsze niż komunikacją miejską i jak się okazuje- wcale nie takie drogie. Jak tanio wynająć samochód w Gdańsku?

W zależności od potrzeb podstawiamy samochody bezpośrednio na lotnisko albo pod wskazany adres o ustalonej godzinie. Tak samo umawiamy się w przypadku odbioru auta- nie trzeba go odwozić do nas- wystarczy poinformować gdzie zostawiacie Państwo samochód i tam go odbierzemy.
Lotnisko im. Lecha Wałęsy- przydatne informacje dla podróżujących.

Tania wypożyczalnia samochodów – Lotnisko w Gdańsku

Port Lotniczy Gdańk im. Lecha Wałęsy, jest poza Warszawą i Krakowem, największym lotniskiem międzynarodowym w Polsce. Jego pozycja jest tak wysoka dzięki rozwiniętej siatce połączeń krajowych i międzynarodowych. Lotnisko znajduje się w gdańskiej dzielnicy Matarnia blisko Rębiechowa.

Wszelkich informacji na temat godzin przylotów i odlotów i cen biletów udzielają pracownicy Informacji Lotniskowej pod numerem +48 (058) 348 11 63.

Wszyscy, którzy planują swoją pierwszą podróż z gdańskiego lotniska lub chcą odebrać gościa, powinni zapoznać się z praktycznymi radami dotyczącymi jego funkcjonowania. Oto kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać.

Czas dojazdu na lotnisko – osoby przemieszczające się samochodem z okolic Trójmiasta potrzebują zaledwie 15-20 minut na dojazd do terminalu. W godzinach szczytu, ze względu na możliwe korki warto ten czas podwoić.

Jak dojechać na lotnisko – osoby z Gdańska, Sopotu, Gdyni lub Pruszcza Gdańskiego mogą dojechać na lotnisko samochodem lub komunikacją miejską- autobusem. Podróżującym spoza Trójmiasta najlepiej będzie skorzystać z oferty przewoźników prywatnych- tzw. minibusów. Poniżej szczegółowe informacje w zależności od rodzaju transportu:

Samochodem

Z centrum Gdańska należy jechać Aleją Zwycięstwa, która przechodzi w Aleję Grunwaldzką. Na wysokości Galerii Bałtyckiej trzeba skręcić w lewo w ulicę Słowackiego i przejechać nad obwodnicą Trójmiasta. Po kilku kilometrach po lewej stronie widoczne będzie lotnisko.
Z Gdyni lub Sopotu najwygodniej jechać obwodnicą trójmiejską, którą należy kierować się w stronę Gdańska. Zjeżdżając z E28 obok Centrum Matarnia, trzeba skręcić w prawo na drogę 472, która prowadzi prosto na lotnisko.
Taką samą trasą można dostać się na lotnisko z Pruszcza Gdańskiego.

Komunikacja miejska- autobusem

  • Gdańsk- Wrzeszcz Dworzec PKP- linia 110
  • Gdańsk- Dworzec Główny- linia 210
  • Sopot-Kamienny Potok SKM- linia 122
  • Gdynia- Dworzec PKP- linia 4A
  • Autobus nocny- Gdańsk Dworzec PKP- Wrzeszcz PKP- linia N3

Minibusem

Firma Air-transfer oferująca transport z Koszalina i okolic
DAW Marian Wójcik- przewozy z Lęborka, Łeby, Miastka, Bytowa, Władysławowa i okolic
Linia autokarowa Olsztyn- Gdańsk- transfery z Olsztyna, Ostródy, Elbląga
Veolia transport- przewozy z Torunia

Parking lotnisko Gdańsk
Na terenie lotniska znajdują się 4 rodzaje parkingów dostosowane do potrzeb podróżujących:

  • Kiss and Fly – najlepszy dla planujących bardzo krótki postój- do 10 min darmowy, do 20- koszt wynosi już 20 zł. Za każde kolejne 10 minut, naliczane jest 10 zł
  • P2- krótkoterminowy – do 10 min bezpłatnie, powyżej- koszt 4 zł. Za każdą dodatkową godzinę- 6zł
  • P3- średnioterminowy – 3 zł- pierwsze dwie godziny. Każda kolejna godzina 5 zł
  • P4- długoterminowy – 2 zł- pierwsze dwie godziny, 4 zł każda kolejna godzina

Terminale lotnisko Gdańsk

Gdańskie lotnisko podzielone jest na 2 terminale oznaczone symbolami T1 i T2:
Terminal T1 – mniejszy- obsługuje przyloty, więc jeśli planujemy odebrać kogoś z lotniska, udajemy się właśnie tam.
Terminal T2 – niedawno powstały i znacznie większy – obsługujący odloty, dla tych, którzy planują podróż.

Odprawa pasażerów i bagażu – rozpoczyna się 2 godziny przed odlotem, dlatego należy być już wtedy na lotnisku.

Ułatwieniem może być skorzystanie z Terminalu Miasto, który znajduje się w centrum Gdańska na ul. Heweliusza 13-17. Można z niego skorzystać już 24 godziny przed odlotem, dzięki czemu nie trzeba w dniu odlotu stawiać się na lotnisko 2 godziny wcześniej.

Dodatkowe informacje

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości na terenie lotniska, należy zgłosić się do punktu Informacji Lotniskowej, która działa 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Stanowisko informacyjne znajduje się w terminalu T1 w ogólnodostępnym holu.

Chcesz tanio wynająć samochód na lotnisko w Gdańsku?

Firma Extra Rent oferuje wynajem samochodów w Gdańsku – zadzwoń do nas i sprawdź jakimi pojazdami dysponujemy oraz jak wyglądają możliwości wypożyczenia samochodów dla lokalizacji Gdańsk lotnisko.

Nasza wypożyczalnia aut dysponuje nowoczesnymi samochodami osobowymi i busami – zobacz nasze samochody do wynajęcia w Gdańsku.

SPECJALNIE DLA CIEBIE BOGATA OFERTA WYNAJMU AUT

dostępnych 19 aut