• Wypożyczalnia samochodów Gdańsk

Bez względu na to czy planujesz wyjazd służbowy, weekendowy, dłuższe wakacje lub przewóz mienia- potrzebujesz odpowiedniego transportu. Odpowiedni, zwykle oznacza dla klienta- tani, szybki i sprawny i właśnie taki oferuje nasza firma.

Nasz telefon kontaktowy – 516 285 653 – zadzwoń i zamów auto już dziś!

Dla tych, którzy planują urlop w Gdańsku, przedstawiamy poniżej kilka ciekawostek oraz miejsc godnych odwiedzenia.

Z pewnością nie każdy wie, że Gdańsk należy do najstarszych miast w Polsce- jego początki sięgają VII wieku, kiedy na terenie obecnego miasta znajdowała się osada rzemieślniczo- rybacka. Dzisiaj Gdańsk liczy aż 461 tys. mieszkańców i jest bez wątpienia centrum naukowym, kulturalnym oraz gospodarczym- dzięki dostępowi do wielkiego portu handlowego jest ośrodkiem gospodarki morskiej. Stanowi również sprawny węzeł komunikacyjny północnej części kraju.

Z uwagi na niepowtarzalny klimat i piękne położenie, Gdańsk od zawsze cieszył się zainteresowaniem turystów. Dla tych, którzy planują pobyt w tym magicznym mieście, przygotowaliśmy ranking miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić.

W centrum Gdańska są to:

– Fontanna Neptuna – symbol Gdańska stojący od 1633 roku przed Dworem Artusa na Długim Targu. Postać Neptuna nawiązuje do związku miasta z morzem. Dokładnie znajduje się na Długim Targu 43 – bardzo blisko Bramy Wyżynnej.
– Żuraw ?kolejny element rozpoznawalny Gdańska – drewniany dźwig portowy znajdujący się nad Motławą ? ul. Szeroka 67/68.
– Brama Wyżynna – stanowiąca niegdyś główny wjazd do miasta, będąca jednocześnie obiektem obronnym. Wybudowana została w latach 1574-1576. Znajduje się w centrum Gdańska blisko Dworca Głównego, przy ul. Wały Jagiellońskie.
– Zielona Brama – najokazalsza z bram głównego Miasta – wzniesiona w latach 1564- 1568 jako rezydencja polskich królów. Ciekawostką jest fakt, że mimo swojego przeznaczenia, nigdy nie gościła polskich monarchów. Znajduje się na końcu Długiego Targu.
– Bazylika Mariacka – określana koroną miasta Gdańska ? jest to największy kościół na świecie wybudowany z cegły. Znajduje się przy ul. Podkramarskiej 5.
– Ulica Mariacka – uznana za najpiękniejszą ulicę Gdańska – prowadzi od kościoła Mariackiego do Długiego Pobrzeża. Jest przykładem dawnej zabudowy gdańskiej z przedprożami. Znajdują się na niej kamienice należące niegdyś do zamożnych kupców i złotników.
– Pomnik Poległych Stoczniowców – charakterystyczne trzy krzyże ? jest to historyczne miejsce upamiętniające tragiczne wydarzenia z grudnia 1970 roku. Znajduje się na Placu Solidarności – blisko Stoczniowej Bramy nr 2. W pobliżu powstało Europejskie Centrum Solidarności – nowy obiekt warty zwiedzenia.
– Centrum Hewelianum – położone w samym sercu Gdańska – centrum nauki umiejscowione w zabytkowych obiektach militarnych. Miejsce będące atrakcją zarówno dla dzieci i dorosłych, z bogatą ofertą edukacyjną. W bardzo przystępny, ciekawy sposób przedstawione są tam zagadnienia z zakresu astronomii, fizyki, czy biologii. Odbywają się tam także liczne imprezy okolicznościowe, pokazy science show oraz wykłady popularnonaukowe.
Oprócz centrum miasta, warto odwiedzić:
– Westerplatte – półwysep w Gdańsku z historycznym pomnikiem – miejsce rozpoczęcia II wojny światowej – ul. Mjr. Henryka Sucharskiego.
– Latarnia Morska- jedna z najpiękniejszych latarń morskich północnej Europy, mierząca 27 metrów wysokości- została zbudowana w 1893, a oddana do użytku w 1894 roku. Znajduje się w gdańskiej dzielnicy Nowy Port przy ul. Przemysłowej 6a.
– Park Oliwski – piękny zabytkowy park w gdańskiej dzielnicy Oliwa. Założony przez cystersów w bliskim sąsiedztwie klasztoru- jako ogród warzywny. Jego wielki rozkwit nastąpił dzięki Jackowi Rybińskiemu- ostatniemu opatowi zgromadzenia oliwskiego. Ulica, przy której znajduje się park to właśnie ul. Opata Jacka Rybińskiego.
– Oliwskie ZOO – niedaleko Parku Oliwskiego – jest to największe Zoo w Polsce i jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc rekreacji i edukacji na Wybrzeżu. Cieszy się popularnością szczególnie wśród dzieci. Dokładny adres – ul. Karwieńska 3.
– Stadion PGE Arena – wybudowany z okazji EURO 2012 – jeden z ładniejszych i większych stadionów w Polsce, przypominający bursztynową bryłę. Znajduje się w Gdańskiej Letnicy – ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1- widoczny również od strony ul. Marynarki polskiej.
– Molo w Brzeźnie – ulubione miejsce spacerowiczów, liczące obecnie 136 m długości. W okolicy znajduje się wiele restauracji, zaplecze socjalne ratowników, ścieżki rowerowe – ul. Jantarowa 21.

Ciekawe wydarzenia:

Gdańsk jest miastem atrakcyjnym dla turystów szczególnie w okresie wakacyjnym. To właśnie wtedy odbywają się tu liczne imprezy sezonowe. Jedna z najbardziej znanych wakacyjnych atrakcji jest Jarmark Dominikański- największa i najbardziej znana impreza handlowo- usługowa w Polsce. Jej początek przypada zawsze na koniec lipca i trwa do połowy sierpnia. Nie każdy wie, że historia Jarmarku sięga już XIII wieku ? pierwszy raz zorganizowany został w 1260 roku – czyli 750 lat temu! Główne atrakcje to stoiska ze starociami, antykami, rękodziełem, regionalnymi przysmakami, a także wydarzenia kulturalno – artystyczne.

Kolejną ciekawą imprezą przyciągającą rzeszę mieszkańców Trójmiasta oraz turystów jest FETA – czyli Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych. Święto teatru ulicznego rozpoczyna się uroczystą, barwną paradą, a gdańskie podwórza i ulice przez kilka dni stają się sceną dla teatrów z całego świata!

Niezwykle ciekawym wydarzeniem, szczególnie dla koneserów muzyki jest również festiwal Solidarity of Arts – promujący kulturę wśród mieszkańców Gdańska oraz jego gości. W ramach imprezy odbywają się liczne koncerty oraz pokazy filmów.

Miejsca warte odwiedzenia i wydarzenia, w których każdy powinien wziąć udział, można by wymieniać bez końca. Wszystko co przedstawiliśmy powyżej to jedynie namiastka tego co warto poznać w pięknym Gdańsku.
Wszystkim turystom życzymy pięknych chwil i zachęcamy do skorzystania z możliwości komfortowego zwiedzania naszymi samochodami!

SPECJALNIE DLA CIEBIE BOGATA OFERTA WYNAJMU AUT

dostępnych 19 aut